Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Żywienie dzieci

(4)

Jedzenie to nieodłączny element życia. Dowiedz się jak odżywiać swoje dziecko począwszy od narodzin poprzez kolejne etapy rozwoju. Podziel się doświadczeniami, problemami, uzyskaj rady innych mam.

Temat: bebilon pepti (21)

• 19-02-2009 08:54:00

Kubusia kąpię w emulsji emolium a buzie narazie smaruje maścią robioną w aptece z hydrokortizonem. Jak mu się buzia poprawi to mam krem topialyse do skóry ze skłonnością do atopii. Chyba poprawa na buzi jest

Ostatnia edycja: 19-02-2009 08:54:00
  • 15-12-2009 22:19:57

Hydrocortizon jest sterydem który wnika przez skórę długotrwałe używanie może być niebezpieczne, a ponadto skóra dziecka staje się cieńsza

• 19-02-2011 09:22:52
    Treść zablokowana przez moderatora
  • 20-02-2011 12:28:57

dlaczego na nutramigen ?

• 29-12-2011 23:45:49

Iza: moj 5 miesieczny synek dostał wysypki w ciagu kilku dni, przy trzeciej juz puszcze mleka zastepczego. Lekarz powiedzial prawdopodobnie alergia na mleko ale nie chce mi sie wierzyc. Przepisał bebilon pepti.Hubert je normalnie ma po nim zolciutka kupke identyczna jak ial za czasu karmienia piersią. Na drugi dzien po zastosowaniu bebilon pepti wysypka złagodniala o jakies 50 procent i nie byla juz taka czerwona, zastosowalam balsam nawilzajacy emollium i emulsje do kapieli. Nie wiem czy to zasługa meka czy kremow, a moze po prostu jakis proszek, plyn do plukanai czy polizana przez niego pomarańcza. problem z sucha skora jest na twarzy skroniach zgieciach nadgarstkowych od wewnetrznej strony oraz plamka pod jednym kolanem i gdzieniegdzie sucha skora na głowce synka.

Czy to na pewno alergia??

• 16-05-2012 09:59:02

My od dzisiaj jesteśmy na bebilonie pepti. Piszę "my" bo mam 6 miesięczne bliźnięta. Wcześniej mieliśmy nan pro i chłopcy na buzi, we włosach, pod kolanami, na łydkach mieli atopowe zapalenie skóry, które troszkę łagodziły maści, ale właściwie cały czas widać było uczulenie. Przed kilkoma dniami marcinek, który urodził się mniejszy i troszkę słabszy dostał biegunki, która utrzymywała się jeszcze wczoraj. Dzisiaj po nocnym karmieniu Pepti nie robił jeszcze kupki. Ale może nie ma jeszcze czym, bo mało jadł i stracił przez te 5 dni 1/2 kg !!!! Mam ndzieję, że pepti zadziała, bo martwie sie bardzo o tych moich bączków. Jak długo bierze się pepti i czym rózni się od Bebilonu HA? Czy ktoś wie?

• 17-05-2012 14:50:54

WITAM, bebilon HA jest dla dzieci zagrożonych alergią ( rodzice lub rodzeństwo są alergikami) a bebilon pepti jest dla dzieci u których stwierdzono alergię.

• 18-05-2012 15:31:27

U mojej córki też stwierdzono skazę. Dostała nutramigen, wysypka zeszła ale pojawiła się po miesiącu. Konsultowaliśmy się z kilkoma specjalistami i co się okazało. Nutramigen co prawda nie posiada mleka krowiego ale ma kazeinę na którą u nielicznych dzieci występuje uczulenie. Bebilon Pepti co prawda nie ma kazeiny ale ma cząsteczki mleka krowiego więc testujemy teraz BP. Możliwe jest że córka jest więc uczulona jedynie na kazeinę- wtedy Bebilon Pepti pomoże jeśli nie to będziemy mieć dość duży problem bo na rynku podobno nie ma produktu bez cząsteczek mleka krowiego i kazeiny Życzę powodzenia w testowaniu wszystkim Alergikom!

• 14-03-2013 16:55:23
    Treść zablokowana przez moderatora
  • 02-08-2013 14:54:15

W SMAKU JEST DOBRE, ZARÓWNO PEPTI JAK I NORMALNY BEBILON WIEC NIC DZIWNEGO ŻE DZIECI GO LUBIĄ.

Zobacz inne dyskusje

• Gosiaczek2014
    Witam. Mam pytanie, moja córeczka ma 6,5 miesiąca.Około 4-6 rano daję jej...
  • Witam Serdecznie!Mam kilka pytań dot. rozszerzania diety. Moje dziecko ma 5 mies.,...
  • Dzień Dobry Wszystkim!Moje dziecko skończyło wczoraj 5 mies., jak powinno...
  • nie mogę słuchać tej sztucznie stworzonej nazwy mleko następne. Co to jest w...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/300x250-W300H200.jpgFot. magnesiaJesteś tym co jesz. Więc czy jesteś...
    Dieta współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu...
    Twoja sugestia