Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Żywienie dzieci

(4)

Jedzenie to nieodłączny element życia. Dowiedz się jak odżywiać swoje dziecko począwszy od narodzin poprzez kolejne etapy rozwoju. Podziel się doświadczeniami, problemami, uzyskaj rady innych mam.

Temat: bebilon pepti (21)

• 12.02.2009 08:35:00

Mój synek ma prawi 3 miesiące. Od 5 tygodni pijemy bebilon pepti, ponieważ mały miał wysypkę. Wysypka zniknęła ale po jakimś czasie powróciła. Jest możliwe, że to nie od mleka skoro przeszliśmy na preparat mlekozastępczy? A moje drugie pytanie dotyczy wagi. Odkąd zmieniliśmy mleko to synek słabo przybiera na wadze. Przez 5 tygodni tylko 700 gram. Poprzednie mleko jakie mu podawałam to był Nan 1 i na tym mleczu przez miesiąc potrafił 1400 gram przybrać. Co może być powodem takiego słabego przybierania na wadze? Dodam jeszcze, że zmieniliśmy wodę do przygotowywania mleka na niskosodową Dobrawę i zaczęłiśmy podaać kropelki BioGaja aby lepiej trawił mleczko, ale nie wiele to dało

Ostatnia edycja: 12.02.2009 08:35:00
  • 13.02.2009 21:17:00

a w jakim miejscu była ta wysypka?Bebilon pepti czu nutra,igen jest ławteij przyswajalnym i szybciej trawionym mlekiem i byc moze synek teraz mniej przybiera.a poza tym z mieisaca na miesiac powinien mniej przybierac miesiecznie.karmisz jeszcze piersią?bo moze /Ty cos zjadłaś?a moze proszek do prania nie odpowiada lub za słabo wuypłukane ubranka-nalezy pwotarzac cykle płukania

Ostatnia edycja: 13.02.2009 21:17:00
  • 13.02.2009 21:31:00

nie karmię już piersią. Wiem że z miesiąca na miesiąc dziecko mniej przybiera, ale w trzecim miesiącu tylko pół kilo to jednak za mało... A wysypka jest tylko na jednym policzku i to na tym który zawsze był mniej wysypany, a ten który był bardziej jest ładniutki.

Ostatnia edycja: 13.02.2009 21:31:00
  • 14.02.2009 23:36:00

wysypka najednym policzku?a moze synek spi na tym policzku?moze lepiej by bylo przejsc na nutramigen?a mzoe synek mniej chetnie je to mleko bo ono najzwyczajnie w siwcie jest paskudne w smaku!!!!!!1nie wiem jak moja orka moze sie tym zajadacNan jest duzo lepszy w smaku.skoro synek skonczył juz 3 miesiace to moze do smaku dosypuj mu do mleka kaszki ryzowej jablkowej-na poczatek po 1-2 miarki.

ja swojej corce od poczatku robie mleko na kranowie-tyle ze jest z dobrego wodociagu z ujecia glebinowego a nie z jakiejs rzeki.zawsze przegotowana woda i nigdy probelmow nie bylo.

anka

Ostatnia edycja: 14.02.2009 23:36:00
  • 16.02.2009 10:53:00

W sobotę zaczęłam podawać Nutramigen i o dziwo zjada to paskudztwo. Nawet nie sądziłam, że jest taki obrzydliwy w smaku. Zobaczymy czy będzie lepiej przybierał. Tylko znów mu poliki wysypuje

Ostatnia edycja: 16.02.2009 10:53:00
  • 16.02.2009 14:37:00

bebilon pepti tez nie samkuje njlepiej skoro po nutramigenie tez ma wysypke to nie jest to wina mleka.kup masc cynkowa i smaruj mu te zmiany(ok.3zł).moze dostaje wysypki na tym policzku co spi?a moze od twojego makijazu czy kremu tak reaguje gdy calujesz lub sie do policzka?a w jakim proszku do prania pierzesz?uzywasz jakiegos płynu do płukania?a moze od slinienia na zabki?

musisz wsyztko przeanalizowac.

Dosypujesz mu jakiegos kleiku do mleka?

anka

Ostatnia edycja: 16.02.2009 14:37:00
  • 17.02.2009 09:25:00

Ja sama się zastanawiam czy to faktycznie od mleka. Skoro na bezmlecznym bebilonie pepti miał wysypkę to na zdrowy rozum mleko odpada. A te krosteczki to taka drobna kaszka, którą ma na całej twarzy. Od początku piorę jego ciuszki w loveli i płuczę w płynie bambi. Poczekam kilka dni i zobaczę czy buzia po nutramigenie się poprawi. Jak nie to zacznę eksperymentować z normalnym mlekiem

Ostatnia edycja: 17.02.2009 09:25:00
  • 17.02.2009 22:13:00

no wlasnie.moze zrezygnuj z płynu do płukania bo moze to on podraznia,a skóra na buzi jest najdelikatniejsza.

Ostatnia edycja: 17.02.2009 22:13:00
  • 18.02.2009 08:04:00

Rozmawiałam wczoraj z lekarzem z IMID w warszawie i powiedział mi że 5% dzieci ze skazą białkową ma wysypkę przy nutramigenie i jeżeli nie będzie schodzić to trzeb wprowadzić farmakologiczne leczenie. Wydaje mi się, że nutramigen mu lepiej służy ponieważ unormowały się kupy. Są codziennie i żółciutkie, a przy bebilonie były co 3,4 dni i brzydkie zielone i śmierdzące

Ostatnia edycja: 18.02.2009 08:04:00
  • 18.02.2009 21:33:00

zawsze sa wyjatki od reguły.poweim Ci tyle ze ani moja córka ani synek kolezanki którzy sa na nutramigenie-zadne z nich nie miało zółtych kupek tylko takie szlamowate,ciemnozielone,o normalje konsystencji i zapachu.Ale wida Twoje dziecko inaczej reaguje,ale jezeli jest ok to dobrze

a w czym myjesz synka?ja swoja myje mydłem Oilatum-moze tez byc płyn do kąpieli-dobrze natłuszcza skórepani alergolog nas pochwaliła ostatnio włąsnie za wygład skórydo twarzy tez uzywam kremu tej firmy.podobno dobre tez sa z serii Emolium,jednakzewysztko jest disyc drogie bo za kostke mydła zapalciłam 20zł!a za krem ponad 30.ale czego sie nie robi dla dziecibuzki tez juz nie ma takiej szorskiej a czasmi miała jak papeir scierny.

anka

Ostatnia edycja: 18.02.2009 21:33:00

Zobacz inne dyskusje

• ania.ladeevit
    Przeczytaj komentowany artykuł: Nowe zalecenia dotyczące podawania witaminy K u...
  • lalenka
    Witam, zwracam się do Was z takim oto pytaniem. Moja córka ma 15 tygodni. Martynka...
  • mama2013
    mam problem, czy po obiadkach i deserkach ze słoiczków dziecko może mieć...
  • jak utrzymać diete przy azs jak dziecko prosi o wybrany produkt w którym jest...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0058421_tabletki_stos_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWitamina D3 - objawy przedawkowania
    Z objawami przedawkowania witaminy D3 możemy mieć do czynienia w...
    Twoja sugestia