Zaloguj
Reklama

Dzień Dziecka – święto każdego z nas

Autor/autorzy opracowania:

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:


Dzień Dziecka – święto każdego z nas
Fot. ojoimages
(5)

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Wykorzystajmy więc to święto i sprawmy, by było niezapomniane, zarówno dla nas, jak i naszych pociech.

Rodzice często głowią się nad tym jak zorganizować ten wyjątkowy dzień. Im wcześniej zaczniesz się zastanawiać, tym lepiej.

Jedno jest pewne, dzieci oczekują od nas czegoś specjalnego. Wcale nie wielkich i drogich prezentów. Pomimo że są małe, rozumieją, że ważniejszy jest spędzony razem czas lub oryginalny pomysł. Docenią każdą naszą inicjatywę, tym bardziej, im więcej pracy w nią włożymy.

Najlepiej zacząć już od rana. Pomyśl o tym, co Twoje dziecko najbardziej lubi jeść na śniadanie i przygotuj to. Nie narzekaj, że zjadło za dużo lub za mało. Nie strasz próchnicą, gdy zje zbyt wiele słodyczy. Następnie zaplanuj szereg atrakcji. Powiedz dziecku, że to jego święto i chcesz, aby było wyjątkowe. Nie odsłaniaj od razu całego planu, dzieci lubią smak niespodzianki.

Najlepszy pomysł? Wycieczka. Jeżeli w odległe miejsce to samochodem, jednak atrakcją jest także pobliska wycieczka rowerowa. Najlepiej uwieńczona wspólnym piknikiem. Dobrą inicjatywą jest też wspólne kino. Wybierz film adekwatny do wieku dziecka i wybierzcie się razem. Przed snem poczytajcie razem książkę. Jeśli robicie to każdego dnia, tym razem poczytajcie dłużej.

Postaraj się również o prezent dla dziecka. Niekoniecznie najdroższy, jaki jest dostępny. Pomyśl lepiej o tym, co tak naprawdę dziecko lubi, czym się interesuje i co sprawi mu największą przyjemność. Możesz podpytać wcześniej i zorientować się, czy dziecko ma jakieś marzenia, które możesz spełnić.

(5)
Reklama
Komentarze